درباره ما

 • زبان : فارسی
 • نوع : بازارچه وب
 • ضنعت : نام دامنه، اینترنت، مشاوره اینترنت، وب و اپلیکیشن
 • عضویت : اختیاری
 • راه‌اندازی : ۱۳۹۵
 • مالک : شرکت زانوس پردازش ویرا
 • پایه‌گذار : حمیدرضا جلیلیان
 • کارکنان : ۸ نفر (۱۳۹۷)
 • محدودهٔ فعالیت : اینترنت
 • مکان : ایران – ساوه

وبیسا چیست؟

وبیسا (به انگلیسی: Webisa)  یک پایگاه اینترنتی واسط یا معامله گر برای فروش و خرید دامنه و سایت به صورت کاملا تخصصی است. این سایت یکی از با سابقه ترین وب سایتهای معامله و خرید و فروش است، از نکات جالب و مزیت های این سایت می توان به ساختار بسیار منظم و دسته بندی موضوعی خیلی خوبی که دارد اشاره کرد. عضویت و خدمات این سایت کاملا رایگان است و کاربر فقط زمان اقدام به خرید یا فروش ملزم به پر کردن و ارائه اطلاعات می باشد. سایت در دو دسته کلی خرید و فروش و همینطور دو بخش وبسایت و دامنه فعالیت می کند.

به طور خلاصه می توانیم بگوییم در یک جمله که : «وبیسا بازارچه آنلاین برای خرید دامنه های خاص و تاپ و همچنین محلی برای واگذاری و یا فروش کامل یک سایت آماده و حاوی اطلاعات یا فروشگاه اینترنتی است.»

ایده شکل‌گیری
در مورد ایده و دلیل راه‌اندازی وبیسا، زمستان سال ۹۴ مدیر فعلی وبیسا با داشتن چندین دامنه مختلف و نزدیک به ۳۰ سایت پربازدید و بدون بازدید به دنبال وبگاهی برای ارائه آنها بود که بعد از جستجو در اینترنت، بین سایت های ایرانی فقط و فقط امکان خرید یا فروش از طریق انجمن های گفتگو قابل معرفی بود و در سایت های انگلیسی زبان هم امکان فروش وجود نداشت ، این اتفاق، انگیزه‌ی اولیه‌ی ایجاد یک وبگاهی اختصاصی برای ارائه و فروش در ذهن او ایجاد کرد.

سرمایه گذاری
در ابتدا وبیسا با سرمایه‌ی شخصی اولیه برای فروش دامنه ها و سایت ها شروع به کار کرد.یک سال بعد از تاسیس، با جذب سرمایه‌گذار وارد فاز بعدی توسعه کسب‌وکار خود شد. شرکت خصوصی ایرانی زانوس در سال ۱۳۹۶ سرمایه‌گذاری در وبیسا را آغاز کرد و نیز بسیاری از افراد که مایل به فروش دامنه و سایت های خود بودند به عضویت بازارچه وبیسا پیوستند.

 

چرا وبیسا ؟

هنگام ساخت یک وب سایت موفق، انتخاب دامنه یکی از مهم ترین قسمت های پازل می باشد و بعد از آن قالب و قابلیت های آن برای نمایش در انواع مرورگرها و انواع سایزهای صفحه نمایش می باشد.
وبیسا در حال حاضر یکی از کاملترین وب سایت های خرید و فروش سایت، دامنه  است و بزودی نیز در خرید و فروش برنامه های تحت وب قدم خواهد گذاشت.

وبیسا با بررسی نمونه های خارجی خود flippa و websitebroker راه اندازی شده است با این هدف که بازار بزرگی در این عرصه به زبان فارسی در ایران باشد.

وبیسا با اجتناب از تبلیغات مرسوم و ایجاد هیاهوی تبلیغاتی از همان ابتدا سعی کرده است با هدف ارائه کامل ترین و تخصصی ترین خدمات در زمینه خود را با مناسب ترین قیمت ها و همچنین پشتیبانی کاملا اصولی و پایدار ارائه می شود در کنار کاربران و مشتریان خود باشد و سهم قابل توجهی از بازار کسب و کار های اینترنتی را احاطه نماید.

 

معرفی بخش های مختلف وبیسا :

 • بخش دامنه  :

بسیاری از افراد به‌تازگی قصد ورود به بازار آنلاین در ایران دارند ولی ممکن است نام دلخواه آنان پیش از این ثبت شده‌باشد، وبیسا در راستای کمک به تسهیل گزینش یک دامنه خوب یک پیشنهاد ویژه برای این دسته از مشترکین خود دارد، لیستی از زیباترین نام دامنه‌هایی که از سال ۲۰۰۱ توسط وبیسا نگهداری می‌شوند و امکان واگذاری آن‌ها وجود دارد. دامنه های قابل واگذاری نیز رند و قابل برندینگ هستند و تاکنون استفاده تجاری نشده اند .جهت خرید دامنه‌های وبیسا، کافی است دامنه را از لیست انتخاب و با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

در ضمن دیگر بخش های دامنه نیز شامل موارد زیر است.

 • بخش دامنه های فروش فوری :این بخش برای فروشندگان خاص در نظر گرفته شده که دامنه فروشی خود را معرفی می نمایند و به منظور فروش سریع دامنه می باشد .
 • بخش خریداران دامنه : این بخش برای خریداران دامنه خاص در نظر گرفته شده که مایل هستند سریع دامنه مدنظر خود را آگهی نمایند تا اشخاصی که دامنه مرتبط با خریدار را داشته باشد بتواند معرفی و ارائه نمایند.
 • بخش دامنه پک : در این بخش از وبیسا دامنه هایی که به صورت چندتایی همزمان توسط فروشندگان قابل واگذاری و فروش خواهد بود معرفی می شود.
 • بخش وب سایت : 

اگر علاقه مند به خرید یک سایت آماده و حاوی اطلاعات هستید این روش بسیار خوبی است، بسیاری از کاربران با ایده های بسیار خوبی اقدام به ثبت سایت و شروع به فعالیت آن می کنند اما به دلیل مشغله های مختلف از ادامه و بروز آوری منصرف می شوند، در صورتیکه شما به فعالیت و درآمد دائم در بستر  اینترنت فکر می کنید این وب سایت ها می توانند شروع بسیار خوبی باشند.

 • بخش وبلاگ: 

اگر به دنبال خریدار وبلاگ هستید یا می خواهید وبلاگ خود را که در سرویس های وبلاگدهی ایرانی یا خارجی ساخته اید بفروشید این بخش مناسب شما خواهد بود. وبلاگ هایی که قدیمی هستند و دیگر بروز نمی شوند و یا وبلاگ هایی که دارای محتوای مناسب و قابل قبول از نظر سئو باشند در این بخش خواهید یافت. این بخش در اصل به قسمت فهرست خریداران و درخواست کنندگان وبلاگ و وبلاگ های فروشی تقسیم می شود.

 • بخش اپلیکیشن :

این بخش در صورت درخواست کاربران فعال خواهد شد.

 • وبلاگ : 
  بخش «وبلاگ» به انعکاس نظر متخصصان و ارائه تریبون به افراد اختصاص داده شده‌است و مطالبی در حوزه وبسایت، حوزه دامنه، استارت آپ و مطالب آموزشی در آن وجود دارد.

میزان فروش

وبیسا در پایان سال راه اندازی خود، ۱۹ وب سایت و ۲۸ دامنه را تونست در مدت شش ماه پس از راه اندازی بفروش برساند و تا پایان سال ۱۳۹۶ نیز این تعداد به ۱۰۴ وب سایت و ۱۶۷ دامنه برسد.

صمیمانه پذیرای پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.

47